top of page
Search

Monika teekond: väljakutse kuues nädal aka "liikumine on jälle naturaalne ja 2 pidupäeva!"


Loe 1.&2. nädala kohta SIIT

Loe 3. nädala koha SIIT

Loe 4. nädala kohta SIIT

Loe 5. nädala kohta SIIT

Kuus imelist nädalat on seljataga. Kõige märkimisväärsem asi, mida ma hetkel näen, on see, et samme tuleb täis 10 000 ilma, et ma sellega isegi vaeva näeksin! See on üks kõige vägevam saavutus väljakutsega- positiivsed harjumused, mis alguses võivad olla rasked, on muutunud sama igapäevaseks nagu hambapesu. Kui alguses pidin eraldi samme minema tegema ja end liigutama, siis tänaseks päevaks tuleb iga jumala päev pisut üle 10 000 sammu täis ilma, et ma pingutaksin. Olen kodus alateadlikult hakanud rohkem liigutama ja muutunud produktiivsemaks. Uni on samuti kvaliteetsem. Ma ei lähe varem magama, aga olen hommikuti varem üleval ja magan end öösel väga hästi välja. Sammude osa on minu jaoks nii oluline just seepärast, et kui oleme igapäevaelus aktiivsemad, siis ei kipu see kehakaal meil ka nii lihtsalt tõusma. Kui me liigume ja toitume tervislikult ning magame kvaliteetset und, tunneme me tõesti end täiesti imeliselt! Esimesel nädalal nägin sammudega tõesti vaeva. Raseduse viimased kaks kuud panid aktiivsele liikumisele ikka korraliku paugu ning kogu rasedusega kaasnenud kaalutõus ning üleüldine füüsiline „lõpuraseda-enesetunne :D“ just samme püüdma ei motiveerinud. Peale beebi sündi liikusin samuti vähem. Seega oli alguses 10 000 sammu täis tegemine pigem keeruline. Nüüd viiendal ja kuuendal nädalal olen märganud, kuidas sammud tulevad täis juba nii automaatselt ning iseenesest. Ma tõesti tunnen, et ma jõuan kordades rohkem. Asjad, mis mingil hetkel tundusid kohustused on nüüd nii muuseas leidnud lahenduse läbi minu kasvanud sisemise motivatsiooni.

Sama lugu on toidupoes käimisega. Enne rasedust sõin ma nädala sees ikkagi tervislikult. Ma ei kaalunud toitu (kui mul ei olnud trenni ja töö perioodi, kus kaalusin toitu, et ma ei sööks liiga vähe ja keha ei kannataks koormuse all), vaid sõin lihtsalt õiges vahekorras. Nädalavahetusel lubasin endale isudele järele andmist. Kui oled tervislikult söönud pikalt, siis tegelikult ei taha sa enam rämpstoitu. Rämpstoit on meie maailmas juba päris paljude tavainimeste toit kahjuks. Võime ju arvata, et krõps, friikas ja jäätis on rämpstoit, aga tegelikult on ka kartulisalat ja viinerid ning ülirasvane liha ka ebatervislik. Siin ei ole tegu sildistamisega ning kindlasti on kasulikum endale tõsta rasvast tilkuvate friikate asemel ports kodust kartulisalatit, aga mõlema toidu puhul räägime ikkagi mikro- ja makrotoitainete puudujääkidest. Sellised toidud tekitavad minus praeguseks hetkeks juba niivõrd ebamugavat enesetunnet, et ma lihtsalt ei soovi neid. Kui minu eesmärk on jõuda palju, tunda end energiliselt, nautida aega enda lapse, mehe, loomadega, hoida kodu korras, teha tööd ja seda kõike enda positiivse energia mitte viimase ressursi arvelt, siis tervislik toit on see, mis aitab seda saavutada! See võimekus ei tule mitte kuskilt mujalt kui tervislikust toidust, treeningust, aktiivne olemisest, piisavast ja kvaliteetsest unest, stressimaandamisest ning vaimu toitmisest (mis iganes see Sinu jaoks ka poleks).

Kokkuvõtteks saab öelda, et kehaline aktiivsus on muutunud automaatsemaks. Kui alguses jälgid kella ja telefoni, et sammud oleks ikka loetud, et jumala eest sammud täis saada, siis tegelikult ei ole ju põhimõte selles, et täis oleks 10 000 sammu. Põhimõte on selles, et me õpetame oma kehale seda, kuidas olla aktiivsem, et põletaksime kaloreid. Inimorganism on loodud liikuma, et kogu funktsioon toimiks nagu õlitatud masinavärk- kui kõik liigub, toimime me hästi. Küll aga tänapäeval on suurem osa töökohti sundinud inimesi tundide kaupa istuma, mis on inimorganismile väga-väga kahjulik. Selle väheselt aktiivse elustiiliga kaasneb tihtipeale vale toitumine ning kõik kokku kulmineerub tervisehädadeks. Suurem osa ajas ilmnevad need probleemid hiljem. Siis, kui saame vaid tagasi vaadata ja mõelda, et oleks võinud ikka enda eest hoolitseda kui aega ja jaksu oli.

Toitumise juurde tagasi tulles, siis meie Chatis ikka jagatakse kes mida maiustamise päeval sööb. Täitsa tavaline on lugeda, et enesetunne läheb pigem halvaks ning oodatakse juba tagasi õiges menüüs olemist :D Mõni on naernud, et isusid pole ja isegi kui on, siis enesetunne on pärast ikkagi nii halb, et eelistatakse jääda tervisliku toidu juurde. ELAGU UUS ELUSTIIL!


Pildid on tehtud tumedamaks, et lihaseid paremini näha oleks.

Kui tuleme tagasi minu nädala juurde, siis nädalad muutuvad nii lahedalt harjumuseks. Igapäeva elu ongi selline, et enam üldse ei kurda- olen seadnud enda jaoks missiooni ning mitte, et see ülekaal võimalikult kiiresti kaotada, vaid enda keha vormida nii, et ma ei teeks sellele liiga ilma, et ma ei jääks ka ajale jalgu. Praegusel hetkel on kõige suurem rasedusjärgne taastumine (2 kuud) tehtud, lihasmassi arendamine ja rasvapõletus on täies hoos, keha peab tootma lapse jaoks piima, olen aktiivne ja kasvatan lihaseid. Selline koormus on kehale pigem korralik :D. Sellise koormuse juures päästab ainult õige puhkus ja õige toitumine. Seda on nii vinge näha, kuidas mu keha nädalast nädalasse muutub. Praegu on muutus pildi peal võrreldes esimese nädalaga drastiline. Küll aga on mul raske edasi anda kõiki neid muutusi pildi peal ilma, et Sa näiteks jõusaalis mu kõrval oleksid. See, kuidas ma oskan enda muutusi ise märgata ja kuidas ma end tunnen on NII VÄGEV! See, kuidas nahk läheb rohkem trimmi ja tõmbab kokku. See saab toimuda ainult siis, kui rasva ja veekiht naha all vähenevad. Jõutreeninguga kogu keha muutub, kehakuju, verevarustus, hingamine, lümfisüsteem ja kõik on saanud niiii vinge restardi! Keha on justkui õitsema läinud, nahk läinud trimmi ja keha on jälle noor! Iga päevaga keha kõveneb. Sirglihase väike vahe on veel olemas, aga ma ei tunne, et enam oleks olemas diastaas. Kuna ma enda keha sisse ei näe, siis igaks juhuks teen kõhulihase harjutusi ettevaatlikult, paar harjutust korraga ning kohe, kui läheb kõht punni, teen pausi. Istesse tõuse ei ole ma veel täielikult teinud. Hommikuti on kõht alati ilusti lame, aga õhtuti talletab veel pisut vett ning kõht on õhtuti veidi punnis. Need võivad olla ka gaasid, aga gaasid ei ole alati vaid halvad vaid võivad olla ka positiivne muutus Sinu soolestikus (kuniks need ei tekita valu). Kõht on jah õhtuti veidi punnis, keha natuke talletab vett, aga selle pärast ma absoluutselt ei muretse. Enesetunne, mõõdud, välja tulnud lihased ning see energialaeng näitab, et kõik liigub õiges suunas!Kõhulihas on jälle kõva!

Üldine kehakaalu langus oli -400g. Kaotasin -400g, ilmselgelt kasvatasin lihast, nahk tõmbas kokku, rasv põles, vedelik taandus. Korra käisin jõusaalis ja 2 trenni tegin kodus. AGA! Kolmapäeval tuli külla mu armas sõbranna Tartust ning läksime välja sööma. Mul tuli tuju tellida enda lemmikut Laksa suppi, mis on korralik kaloripomm. Nautisin igat ampsu sellest. Võtsin ka mõned ampsud friikaid, jõin kohvi ja tundsin end suurepäraselt. Koju jõudes jätkasin toitumiskavaga ning ei tundnud end halvasti, sest veetsin väga väärtuslikku aega ja väga tore oli! Ülejäänud päevad sõin korralikult va. Reedel, mil oli minu elu tähistamise päev vol 2 :D.


Siinkohal mainin ära, et soovitatav on ikkagi 1 elu tähistamise päev nädalas. Kellel on tulemustega mega-mega kiire, siis tehke 1 toidukord, aga kes soovivad vabalt võtta nagu mina, siis 1 päev võtta on väga mõnna. Reedel läksime lõunal ühe tuttava lõpetamise peole, kus sai kooki söödud. See kook oli nii maitsev, et mul oli kahju et mul mahtus kõhtu ainult üks tükk. Seega võtsin ühe tüki kooki lihtsalt koju kaasa :D. Kodus tegime pizzat, kuhu panin topelt juustu peale, tomatit, chillikastet nii palju kui võimalik. Pizzapõhi oli tõesti täisteratortilla, aga seda seepärast, et ma lihtsalt armastan seda nüüd juba rohkem kui tavalist. Jõin klaasikese veini ja sõin šokolaadi ja nautisin end. Sel nädalal oli seega 1 elunautimise päev ning lisaks ka 1 kavaväline toidukord. Sel päeval ma järgisin aga seda toitumismeetodit, mis lubab ka väljas süüa ning vaatamata sellele, et makrotoitained olid paigast ära, aga kaloraaži mõttes ei läinud ma väga üle. Reedel tähistasin nii kuidas jaksasin, laupäev-pühapäev olin viieline, käisin laupäeval jõusaalis. Jõusaalis oli taaskord väga mõnus. Siin ka tore fakt see, et olen väljakutse jooksul jõudnud jõusaali kolm korda ning tulemused tulevad ikka väga hästi. Seega pidage meeles: tulemuste puhul nr 1 on toitumine, nr 2 kohta jagavad aktiivsus ja jõutreening ning siis stressimaandamine, magamine, puhkus ja taastumine. Tulemused tõesti tulevad, kui need põhitavad on täidetud. Kindlasti kui oleksin hetkel edasijõudnu, vajaksin veidi suuremaid raskuseid ja vastupanu, aga tunnen, et ka mina suudan veel väga kaua kodus tulemusi saavutada. Alati on olemas meetodeid, kuidas kodus tulemusi saavutada. Lõuatõmbeid ja ülevalt-alla tõmbeid on tõesti paljudel raske kodus teha, aga ei ole hullu, sest oleme olnud leidlikud ja kõik on leidnud endale lahenduse!

Kokkuvõttes tulid sammud iseenesest täis, kehakaal langes korralikult ka kahe pidupäevaga, ning unevajadus vähenes. Kuna lihasmass kasvab ja nii palju on kehal teha, siis võib-olla tahaks veidi rohkem lebotada ja süüa, aga need on olnud enamasti need päevad, kus olen näiteks uue väljakutse jaoks harjutusi filminud, uusi videoid teinud ja rohkem THE NEW YOU jaoks töötanud. Nendel päevadel tõesti tahaks topeltpizza ära süüa ja see on täiesti normaalne, aga peale puhkamist need isud enamasti kaovad.

Kuna ma siin juba vihjasin ka uuele väljakutsele, siis kohe-kohe algab uus SUMMERBURN väljakutse, mille leiad SIIT!

Kui inimesed liituvad väljakutsega (või programmiga), siis tuleb neile ankeet. Sinna ankeeti saab märkida, kas soovitakse äkki hoopis kehakaalu tõsta, on mingeid vigastusi, ollakse rase, diastaasiga või mis iganes- me saame alati kõike korrigeerida! Baastoit on inimorganismil ühine ning vajaduspõhine, aga kuna oman erinevaid toitumisnõustaja sertifikaate, siis oskan toitumist ka vajaduspõhiselt korrigeerida ka juhul, kui Sinu unistused ja eesmärgid muutuvad. Sama lugu on treeninguga- kui eesmärk muutub, jääd beebiootele või vigastad mõnda kehaosa, siis see EI OLE sinu teekonna lõpp. Modifitseerime suurima heameelega kõike sulle sobivaks.

Tuletan ka meelde, et pildid on tehtud hommikul, mõõtmise-kaalumise päeval ning kindlasti ei näe ma selline välja 24/7 :D Nagu öeldud, siis õhtul olen ka mina veidi punnis kõhuga! Kuuenda nädalaga kaotasin:

-400g

Piht: -1cm

Reis: -2cm

Käsi: +1cm (lihaskasv)

Puus: -0cm

Comments


bottom of page