top of page
Search

Kogemuslugu kaalulangetuse & tervise teekonnal ..

Tere!


Mina olen 3 lapse ema, Liisi. Töötan muusikuna ja mulle meeldib aktiivne eluviis. Olen

toitunud enda arvates alati tervislikult.

Olin peale esimese lapse sündi 2012 hädas sellega, et keha polnud enam endine, ootasin ja ootasin, millal taastun ja alustasin ka trenniga, mida tegin järjepidevalt. Enda arust toitusin tervislikult ja tasakaalukalt, aga ma ei osanud midagi ka ette võtta. Käisin jalutamas ja tegin trenni ja olin aktiivne, kuid toidukogused olid kokkuvõttes valed. Peale 2.lapse sündi 2017 tekkis mul nabasong ja diastaas ja kõhule tuli meeletult venitusarme, kuna laps oli sündides 4,202 kg. Kõht oli hiiglaslik. Pildil siis keha peale sünnitust 2017.
Aastal 2019 sündis meie perre 3.laps. Kuna mul oli 4cm suurune diastaas, siis ma olin suht kindel, et sekkuma peab kirurgiliselt. Õnneks ma eksisin. Minu töökaaslane, muusikust joogaõpetaja tegi mulle diastaasi manuaalset sulgemist 3x ja tulemus oli super! Hakkasin vaikselt treenima kõhtu etteantud harjutustega, mille jaoks täitsa kenasti aega leidsin, kuna kõht oli väga rippuv. Kuidagi ikkagi oli selline tunne, et peab olema veel võimalusi, kuidas oma kõhtu kenamaks tagasi saada, sest 3 rasedust olid jätnud ikkagi kehale jälje.Sain ka umbes samal ajal ühe treeneriga tuttavaks, kes oli mulle iidoliks enda aktiivse eluviisiga väikeste laste kõrvalt. Tellisin ka treeningkava tema käest, mis mulle väga meeldis. Toitumist ma ei muutnud, aga kogused olid ikkagi suured, sest last imetades oli suur söögiisu koguaeg, lisaks magusaisud. Ühel heal päeval ma sattusin thenewyou instagrami lehele ja jälgisin seal neid enne-pärast fotosi. Ma tegelikult jälgisin umbes 2 aastat teisi, kui otsustasin, et tahan proovida. Selleks ajaks oli selge, et on vaja proovida toitumiskava ja uusi harjumusi juurutada, sest mitte miski muu pole tulemusi andnud. Muidugi oli ka veejoomine mul kasin ja isegi mõni päev lastega kodus olles ununes täiesti seda teha.

Ma koguaeg arvasin, et ma ei suuda toitu kaaluda, sest peale lastesaamist oli mul kokkamise vastu tekkinud täielik blokk. Mees teeb enamus ajast süüa ja tema

toidud on nii head, et koguseid ei suutnud ma kunagi jälgida. Väikeste laste kõrvalt tööl käies tekkis suur unevõlg ja stress kogunes, tuju oli pidevalt kehv.


Siis järsult mu väga lähedase inimese tervis andis alla. See oli minu jaoks väga raske aeg, kui kõige noorem laps oli 2-aastane. Ma olin olnud pikalt magamata, stressis. Käisin üle nädala Šveitsis, olin seal haiglas päevade kaupa 2 kuu jooksul ja otsustasin siis osaleda väljakutses. Täitsin thenewyou küsimustiku, ning sain aru, et olen enese tahaplaanile jätnud.

Mõtlesin, et ehk saan stressiolukorras hakkama toitumise jälgimisega, et teen seda nii, nagu Monika on seda ette kirjutanud. Siis ei pea ise mõtlema mida süüa. Eks vahepeal oli see raske, kuna pidin endale toitu ka kaasa võtma, sest viibisin haiglas külastusaja lõpuni. Lisaks tegin samme väga hoogsalt ja tegin päriselt edusamme.Aga tegelikult tagantjärgi mõeldes oli mu keha stressis, sest kevadel mu vaimne tervis oli sedavõrd halb, et mulle kirjutati välja antidepressandid, kuna mul olid unehäired ja elu oli väga tumedates toonides. Siis hakkasin ka vaikselt toitumisharjumusi mitte niipalju jälgima. Trenni tegin järjepidevalt, aga võti on tegelikult toitumises.

Mulle jõudis see aegamisi kohale, et mina olen tähtis, mina pean enda eest hoolitsema ja see peab olema igapäevane elu osa. Samuti peab oskama puhata ja nautida asju, mis on Sinu jaoks olulised. Siis saab ka teistele oma positiivset energiat pakatadaPraeguseks olen teinud thenewyou väljakutset korrektselt 1 nädala, see on tegelikult kestnud 2, aga tulemus on juba 1 nädalaga täitsa arvestatav.

Alustasin kaaluga 66,1.

Tänaseks kaal 63,9.

Igapäev tavaline vesi vähemalt 2,5l himaalaja soolaga

korralikud toidukorrad

liikumine 10 000 sammu päevas

See mulle meeldib Julge sina ka alustada! Loeb suur pilt, väikesi sammukesi saab igapäev teha


Monika: Armas Liisi on veel enda tervise teekonnal ning olen väga tänulik, et ta seda meiega jagab. Imelist edu Sulle ja tõesti väga suurepärane tulemus juba tänasel päeval, kus sinu teekond taas alles algas :) AITÄHH Sulle!

Comentários


bottom of page