top of page
Kuidas kõik alguse sai

Mina olen olnud pisikesest saati pigem sportlik, aga sportlikkus ei tähenda omaenda kehaga rahul olemist, see tähendab lihtsalt seda, et mulle meeldis liikuda ja minu sõbrad ja eakaaslased nautisid aktiivset mängu koos minuga. Kui vaatan tagasi oma lapsepõlve, siis jah, mulle meeldis avastada erinevaid treeninguid ning ma justkui otsisin seda õiget suunda. Ma teadsin, et see on seotud liikumisega, aga ma pidin selle kõik iseenda nahal läbi kogema, et jõuda välja sinna, kus ma olen täna. Nagu ma eelpool mainisin, siis spordi tegemisega ei ole minul olnud kunagi probleemi, toitumise, enesearmastuse, vaimse heaolu ja reaalse rahuloluga aga küll. Kui ma olin umbes 14-aastane, siis ma hakkasin aina rohkem ja rohkem huvi tundma välimuse, lihaste ning kehakaalu vastu. See on selles eas täiesti normaalne, aga ainult kui see on tervislik. Mina uurisin, lugesin, vaatasin ja puurisin igat artiklit ning raamatut kuniks infot oli nii palju, et ma olin plahvatamas. Minu väike ajukene hakkas üle mõtlema ning ma tundsin, et ma ei saa olla õnnelik enne, kui olen saavutanud ideaalse keha – 14 aastaselt ja ajakirjadest inspireeritult. Selline see olukord juba oli ja tegelikult oli see alles algus. See süvenes ja ma hakkasin tegema aina rohkem ja rohkem trenne, liikuma hästi palju ning toitumise infot oli nii palju, et aju kärssas läbi ja otsustasin üldse mitte süüa. Ma olin reaalsel missioonil ja minu ainuke sihtmärk oli enesehävitus, kuniks jõuan sihtkohta ning sellel ajal oli õnne märk minu peas peenike keha. Toitumine oli kaootiline, aga vähemalt mõni õun või muu puuvili ikka sisse läks. Tänasega võrreldes oli minu päeva toit väiksem kui praegune hommikusöök ja olin iseenda mõtete lõksus, kust tahtsin nii väga välja pääseda. MA EI OSANUD ENNAST AIDATA, MA EI TEADNUD, KUIDAS PÄÄSEDA…. Kuniks minu enda keha aitas mind…

toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop, kaalulangetuse teekond
Vabanemine
toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop, toidupüramiid
kaalulangetus, toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop
Minu teekond

Austraalias

Ühel päeval trenni kiirustades kallasin endale keevat vett jala peale ning sellest hetkest muutus minu elu drastiliselt. Olin soovinud oma mõtetest vabanemist juba tükk aega ning nagu eelpool mainisin, siis minu keha tuli mulle appi. Ma sain viga, misjärel pidin olema kodus ja treenimine ei tulnud kõne allagi - põletus oli väga suur ning minu liikumine oli piiratud… minu jaoks see raputas mind lahti iseenese lõksust. Toitumine, treeningud ja elu normaliseerus paariks aastaks ning kuidagi iseenesest peale seda lahenes ka see mõtete jada…Kuni ma jõudsin Austraaliasse. Peale keskkooli lõpetamist läksin ma ilma igasuguse plaanita Austraaliasse ja see kujunes üheks minu elu parimaks otsuseks. Sellel ajal oli eestlaseid Austraalias väga vähe ning kogu see maailm oli täiesti võõras ja uudne ning vajas avastamist. Mina aga iseendas hirmu ei mäleta, kuidagi ei olnud midagi kaotada ning võita oli maailmast nii palju. See kogemus, inimesed, uudne maailm ja kõik muu, mis seal igapäevaseks sai, oli täiesti hindamatu ning tänase mina jaoks täiesti esmavajalik – ma ei oleks täna siin ja ei räägiks Sinule seda lugu, ei kirjutaks raamatut ega toetaks Sind SINU uue ning veelgi parema Sina leidmisel, kui ma poleks kolinud Austraaliasse ning selle 6.5 aasta jooksul kogenud kõike, mida läbi elasin. Aga jätkame… Austraalias läks kõik väga hästi, kogemusi oli palju ja kasvasin vaimselt kiiresti suureks. Elu õpetas, et tasuta ei saa elus midagi ning pole mõtet oodata kuniks midagi sülle kukub - tegutse. Mina pidin ise õppima kuidas enda mõtteid juhtida positiivsuse suunas ning mismoodi kasutada oma enese energiat enda kasuks, mitte kahjuks. 

Ühel päeval avastasin ennast uuesti kaalulangetuse lõksust: keha paistes, mõtted ainult toidu ümber. Enesehävitus dieetide näol tundus ainus lahendus, kuigi tegelikult ma olin õnnetu… Seekord ei saanud ma lasta juhtuda sellel, mis juhtus eelmine kord, sest tulemused oleks olnud kordades hullemad. Teadmisi ja infot oli ka seekord palju ning juba hakkas see mõistus vaikselt alla andma. Ma ei suutnud enam muule keskenduda - kuniks kohtasin ühte neiut, kes oli ise läbi elanud sarnast. Tema leidis lahenduse toitumisnõustaja/treeneri näol – uskudes vaid ühte ja järgides vaid kindlaid numbreid. See neiu pakkus teha mulle ühe nädala kava, kus oli tasakaalustatud kaalutud toitumine, minimaalne aeroobne treening ja kolm jõutreeningut. Teate mis selle programmi tulemusel minuga juhtus? Minu keha viskas esimese nädalaga välja liigse vee, toitu oli nii palju, et ma lausa nautisin ja puhata sain ju ka – toimus täielik muutumine. Ma olin nii õnnelik ja tundsin ennast lõpuks ometi vabalt, see oligi nii lihtne. MA SAIN VABAKS! Piisas vaid tasakaalustatud, tervislikult kaalutud toidu järgimisest, et ma saaksin aru, mida mu keha tegelikult vajab ning kõik need kiirdieedid ja muu jura elu lõpuni peast visata. Sellel ajal leidsin ma oma tee ka jõutreeningute juurde. Senini olin teinud treeninguid vaid rasvapõletuse eesmärgil, enda arust edukalt, tegelikult olin ennast aga hävitanud ning üle treeninud. Varsti peale jõutreeningutega alustamist otsustasin minna õppima personaaltreeneriks ning võtsin lisaks juurde toitumisnõustaja sertifikaadi mitmes eri valdkonnas. Olin koolis klassi parim ja kuna mul oli endal nii tugev emotsioon selle kõige suhtes, huvitas mind see veelgi enam. Ka praegu võin inimkeha, toitumise või treeningutega seotud raamatuid lugeda palju, aga ühtegi romaani pole ma tänaseni kätte võtnud (kuidas põhikooli ajal seiklusraamatud loetud said, las jääb siinkohal saladuseks). 

toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop

Naasemine

Eestisse

Oma õpingud Australian College of Sport and Fitnessis lõpetasin ilusti personaaltreeneri erialal ning toitumisega jätkasin veel tükk aega ka peale Eesti naasmist ning tänaseni täiustan ennast selles valdkonnas ikka nii palju kui veel saan. Ma nii naudin arenemist ja õppimist – aga tervislikult. Paljud küsivad miks ma tulin Eestisse. Vastus on üsna lihtne, ma ärkasin ühel hommikul ja tundsin, kuidas ma seda soovin. Ju siis olid minu kogemused Austraalia pinnal end ammendanud ning olin saanud kõik, mida läksin sinna saama. Plaan oli edasi liikuda kõigi unelmate maale Ameerikasse. Kõik oli juba vastavalt sätitud ning Myfitnessis pidin esialgu töötama maksimaalselt aasta… elul olid aga teised plaanid. Kohtasin oma nüüdseks abikaasat ning tundsin, et see on minu elu uus peatükk – just siin, EESTIS!! Viimased kaalulangetuse ning muutumise pusle tükid just vaimsel tasandil panin siin kokku ja olingi valmis aitama teisi. 

Minu kodulehele oled Sa jõudnud kas õnne kombel, kellegi soovitusel või äkki lihtsalt pidi nii minema. Oma kodulehe ja brändi olen ma loonud just sooviga aidata veel rohkemaid inimesi, aga eksisteerides ise vaid 24 tundi päevas. Tänaseks päevaks on minu missioon aidata kõikidel jõuda kiiremini sinna, kuhu mina jõudsin läbi erinevate takistuste, dieetide, raskuste ja enesehävistuslike aspektidega. Tänaseks päevaks on minu missioon aidata kõikidel jõuda kiiremini sinna, kuhu mina jõudsin läbi erinevate takistuste, dieetide, raskuste ja enesehävistuslike aspektidega.

Lisaks Austraalia kõrgkoolis saadud III, IV ja personaaltreeneri sertifikaatidele oman toitumisnõustaja diplomeid ka sportlaste kaalulangetuse, dieedi ja treeningute, vaimse tervise toitumise alal ning ka laste, imikute ja rasedate toitumise sptsiifikal.  (Advanced ceritificate of Nutrition & Health specialising in Sports & Exercise Nutrition / Certificate of Infant, Childhood & Adolescent nutrition / Certificate of Nutrition & Diet./ Mental Health Nutrition)

Olen saavutanud ka järgnevad tunnustused: 

  • MyFitness 'Kiida Teenindajat' Myfitness Pirita parim treener 2017

  • MyFitness aasta uustulija 2017

  • MyFitness tõusev täht 2017

  • MyFitnessi terves ajaloos ühes kuus kõige enam personaaltreeninguid teinud treener

  • MyFitness Hard Work Award 2019 (enim personaaltreeninguid terve aasta jooksul naine)

  • MyFitness Hard Work Award 2020 (enim personaaltreeninguid terve aasta jooksul terves ettevõttes)

Minu kõige suurim ja olulisim aspekt on leida harmoonia ja tasakaal kõigis elu valdkondades - enda tervise, õnne, suhete ja sotsiaalse elu vahel. The New You sündis ühel eesmärgil -- et sind aidata ja suunata oma parima mina versioonini! ❤️

toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop
toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop

Monikast

toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop
toitumisnõustaja, personaaltreener, monika kahro, monika soop
bottom of page