top of page
Search

Toit, mis Sind saab suuremast osast haigustest päästa…Praegusel ajal on tervis inimeste jaoks eriti hinnas- koroonaviiruse levikuga on oluline organismi immuunsuse tõstmine. Paraku kasutavad paljud inimesed nö plaastriefekti, kus ennetamise asemel tegeletakse tagajärgedega. Selle asemel, et elada tervislikku ja täisväärtuslikku elu, elatakse organismile kahjulikult ning veedetakse tulevikus (suur) osa oma elust süües rohte ning kahetsedes.


Eelmisel aastal oli Eesti rahvastikust 40% rasvunud ning tänaseks võib see arv olla juba suure tõenäosusega kasvanud. Selleks, et rasvunud inimene saaks oma eluga jätkata, peab ta tarvitama lisaks suurel hulgal mineraale, vitamiine, suure tõenäosusega juba sööma või hakkama sööma ravimeid põletike, ummistunud veresoonte, kõrge veresuhkru ja/või kolesterooli vastu ning kannatama depressiooni, liigesvaeguste ja haiguste, nõrga südametöö ning kõrge vererõhu käes.


Selleks, et inimese organism tuleks toime sellise lisa kaalu ja stressiga, vajab see suurel hulgal toimimiseks, liikumiseks ning energia tootmiseks mineraale. Väga suur osa rasvunutest kannatavad hoopiski nende puuduse all. See on justkui surnud ring- rasvumist tekitav toit on mineraalivaene ning rasvunud indiviid vajab aina rohkem mineraale– loe lisa https://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/mineraalained

Selleks, et inimese organism saaks võidelda viirustega, on meil vaja toidust kätte saada piisavas koguses mineraale ja vitamiine, mida inimese organism ei suuda ise toota. Kui aga organismis ei ole viirusega võitlemiseks piisavas koguses mineraale ning vitamiine, nõrgestub kogu süsteem, mille tagajärjel tüsistused suurenevad- see võib lõppeda surmaga. Samuti on neid vaja energia tootmiseks ning üleüldiseks eluspüsimiseks. Siit välja lugedes oleks lihtne lahendus hakata neid peoga lihtsalt igaks juhuks juurde sööma, kuid siit tulevad esile kindlasti ka `kehva` toitumise või elustiilist tingitud imendumise probleemid, näiteks kohvi joomine koos toiduga või mõne teise mineraali puudumine toidust, mis samuti võib takistada imendumist (loe lisa https://www.amazon.com/Mineral-Fix-Optimize-Longevity-Immunity/dp/B08XXZX695).

Samuti ka regulaarse `rämpstoidu` söömise puhul vajab su keha lisaks mineraale ja vitamiine, et sellest toidust kehas lahti saada.


- Sellised asjad, mida ma siin ülalpool mainin, on tegelikult hirmutavad, aga minu jaoks on probleemid tihtipeale ületamiseks. Kuidas leida lahendus terve ühiskonna enesehävituse juures ning kuidas leida lahendust kohas, kus pooled inimesed hävitavad ennast ise?


Mind on tõepoolest vaid üks aga õnneks tänaseks olen juba suutunud aidata paljusid, kaasaarvatud iseennast ning sellele kõigele on alati olemas lahendus. Eks praegune olukord maailmas õpetab karmilt seda, mis on tegelikult inimestele oluline ning mida on inimestel ellu jäämiseks vaja – küll ka see teadmine tuleb… Õnneks on meie väikeses Eestis teadlikus juba pisut kasvamas 😊


Iseenda ning oma pere jaoks saad aga päris palju ära teha just SINA: Sea iseenda jaoks ning oma perekonnas esikohale 6 päeva nädalas tervislik toidulaud. Eelkõige olgu seal piisavalt täisteravilja, valguallikaid, puu ja juurvilju, marju ning rasvu (neid aga vähesel määral) – selle kõige jaoks olen mina sul olemas ning kindlasti saad palju infot ka minu instagrami lehelt (@thenewyoubyms). Olge aktiivsed- nautige värsket õhku, tehke koos lolluseid, jalutage, tehke sporti ja leidke koos ühiseid tegevusi. Kindlasti jooge piisavalt vett ning hoidke oma vaimne tervis võimalikult tasakaalus (murede korral pöörduge kindlasti terapeutide või psühholoogide juurde, ärge jääge oma muredega üksi) Kindasti vähemalt korra aastas käige kontrollimas oma varusid, nii saate teada kas teie keha vajab lisaks mõnda vitamiini või mineraali.


Kokkuvõtteks on igal asjal lahendus, ning just meie ise saame võimalikult palju ise ära teha selleks, et meie ise ning meie lähedased oleksid võimalikult terved ning piisavalt tugevad võitlemaks sellega, mis teele võib sattuda. Hoidke ennast, olge terviklikud ning hoidke positiivset, vastutusrikast meelt!!MONIKA KAHRO


Comments


bottom of page